Najbardziej ekskluzywne marki jubilerskie

Kobiety poszukujące dla siebie biżuterii, zwykle chcą znaleźć coś niezwykłego. Kolczyki lub pierścionek, który zachwyci je czymś wyjątkowym. W związku z tym warto wiedzieć, gdzie szukać takiej oryginalnej biżuterii.

 

Na świecie jest mnóstwo firm zajmujących się jubilerstwem. Jednak tylko nieliczne można uznać za najbardziej ekskluzywne i zarazem najdroższe marki. Wymienimy tylko niektóre z nich.

 

Zacznijmy od marki BUCCELLATI. Ta włoska firma została założona w 1919 rok przez Gianmarię Buccellatiego. Od tamtej pory jest ona dziedziczona z pokolenia na pokolenie. Niedawno, bo w roku 2015, o firmie zrobiło się głośniej, z powodu wyprodukowania najdroższego pokrowca na iPada. Ten wysadzany szlachetnymi kamieniami złoty pokrowiec kosztował prawie pół miliona dolarów. Cechą charakterystyczną marki Buccellati, jest tworzenie biżuterii o niepowtarzalnej złotej teksturze.

 

Kolejna ważna marka, to CARTIER. Początki działalności tej firmy sięgają połowy XIX wieku. Założycielem był Louis-Fraçois Cartier. Na całym świecie jest ponad 200 salonów Cartiera, natomiast siedziba firmy mieści się w Paryżu. Biżuteria Cartiera jest ceniona zwłaszcza przez koronowane głowy.

 

Również Szwajcaria może poszczycić się znaną marka jubilerską. Chodzi oczywiście o PIAGET. Firma została założona w 1874 roku. Od początku specjalizowała się ona głównie w projektowaniu i produkcji luksusowych zegarków. Jednak na początku lat dziewięćdziesiątych wprowadziła do swoich salonów również ekskluzywna biżuterię.

 

GRAFF DIAMONDS jest natomiast marką pochodzącą z Wielkiej Brytanii. Firma została założona w 1960 roku, w Londynie, przez Laurence’a Graffa. Wyroby Graff Diamonds cechują się wysoką jakością i używaniem diamentów oznaczonych specjalnym certyfikatem, który zaświadcza, że dany kamień pochodzi z terenów wolnych od konfliktów zbrojnych i nie był wydobyty z wykorzystaniem niewolniczej pracy.

 

Te oraz inne światowej sławy firmy jubilerskie, mają ciekawą historię oraz naprawdę oryginalną i piękną biżuterię. Warto poznać je nieco bliżej i wzbogacić swoją wiedzę na temat jubilerstwa.

Dodaj komentarz