Jak dobierać odpowiednio kolczyki?

Wybór kolczyków, to bardzo ważna sprawa dla kobiet. Źle dobrane, nawet te drogie, wcale nie dodadzą nam uroku. Jak w takim razie prawidłowo dobierać tę część biżuterii? Warto pamiętać o kilku zasadach.

Po pierwsze kolczyki należy dobierać do kształtu twarzy. Jeśli nasza twarz jest okrągła, to ładniej będziemy wyglądać z kolczykami zwisającymi, długimi, o nieregularnych, pionowych kształtach i ostrych rysach. Do owalnej twarzy będą pasować małe perełki lub kryształki. Takie osoby dobrze będą też wyglądać w kolczykach o kanciastych kształtach, na przykład trójkątnych lub kwadratowych. W zasadzie do tego typu twarzy pasują każde kolczyki z wyjątkiem długich i cienkich. Jeśli natomiast mamy spiczasty podbródek, czyli nasza twarz jest trójkątna, to kolczyki powinniśmy dobierać krótkie, o owalnych i okrągłych kształtach. Jednym słowem takie, które dodadzą jej objętości. Mogą to być na przykład grube, masywne koła. Dla kobiet o kwadratowym kształcie twarzy niewskazane będą kanciaste kolczyki. Dobrze będą one wyglądać w kolczykach długich, o lekko owalnych wzorach.

Kolejna zasada, to dobór kolczyków do stroju. Jeśli nasz strój zalicza się do tak zwanych bogatych ubiorów, to kolczyki do niego powinny być proste, bez wielkiego przepychu. I tak samo odwrotnie: do prostego skromniejszego ubioru możemy sobie pozwolić na bardziej wyszukane i zdobione dodatki. Do sukienek i gorsetów bez ramiączek, zakładamy długie, zwisające kolczyki. To samo tyczy się dosyć dużych, głębokich dekoltów. Natomiast do tych z dekoltem w kształcie łódki świetnie pasują okrągłe klipsy.

Strój do pracy, jest szczególnym strojem. Dlatego dodatki, jakie do niego nosimy nie mogą zbytnio odwracać uwagi od firmy, jaką reprezentujemy. Kolczyki do pracy, zawsze powinny być skromniejsze, nie rzucające się w oczy.

Dodaj komentarz