Jak dbać o obrączki ślubne?

Z racji tego, że obrączki ślubne są wykonane z metali szlachetnych albo półszlachetnych są wspaniałym wizerunkiem małżeństwa. Nawet jeżeli wraz z upływem kolejnych lat zrobią się na nich niewielkie zarysowania, czy zabrudzenia – ich wartość nigdy nie maleje. Niemniej nie oznacza to, że nie należy o nie dbać – wręcz przeciwnie. Na ogół nie zwracamy uwagi na to czy przypadkiem nasza obrączka nie straciła blasku (a zazwyczaj z upływem czasu traci :), tylko my tego nie zauważamy).
Warto na przykład pamiętać, aby nie zakładać obrączki przed robieniem jakiś fizycznych, ciężkich prac, gdzie obrączka mogłaby zostać zmiażdżona lub nawet wygięta (z jednoczesnym przykrym urazem palca) – ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy ktoś pracuje w branży budowlanej lub przy różnego rodzaju maszynach. Tak samo trzeba uczynić, jeśli mamy właśnie posługiwać się detergentami.
Wiele zakładów jubilerskich zaleca czyszczenie obrączek ślubnych mniej więcej raz na miesiąc (szczególnie, jak ktoś nosi obrączkę w zasadzie cały czas). Najmniej ingerującą w metal metodą jest mycie obrączek w wodzie z mydłem, a następnie wytarcie i polerowanie ich miękką szmatką. Jeśli elementem Twojej obrączki jest cenny kamień szlachetny, dobrze jest wyczyścić ją roztworem złożonym z sody oczyszczonej oraz wody a następnie wypolerować miękką szczoteczką. Natomiast jeśli nie do końca wiemy, jak wyczyścić swoje obrączki, lepiej zanieść je do jakiejś pracowni jubilerskiej ( w Lublinie jest ich przecież sporo np. ta: obrączki Lublin), a tam na pewno zrobią to w fachowy sposób.

Dodaj komentarz